Liebherr risinājumi nākotnes būvlaukumiem izstādē Bauma 2025

Hands on the future (Ar skatu nākotnē): izstādē Bauma 2025, aptuveni 14 000 m2 platībā, Liebherr plāno prezentēt vairāk nekā 70 mūsdienīgus produktus un risinājumus tādos segmentos, kā: zemes pārvietošanas tehnika, materiālu pārkraušanas tehnika un materiālu apstrādes tehnoloģijas, kalnrūpniecība, mobilie un kāpurķēžu celtņi, torņa celtņi, pāļu izbūves tehnika, betonēšanas tehnika un iekārtas.

Ar savu moto Hands on the future ražotājs atspoguļo savu nostāju – Nākotne pieder tiem, kas palīdz to veidot.

Liebherr uzsver savu proaktīvo pieeju, norādot, ka Grupa jau šodien risina nākotnes izaicinājumus un strādā roku rokā ar saviem klientiem, lai kopīgi radītu inovatīvus, praktiskus un nākotnei piemērotus produktus, kas atbilst klientu individuālajām prasībām un vēlmēm, piemeklējot optimālākos risinājumus un pierādot sevi kā uzticamu partneri. Tematiskie paviljoni un InnovationLab piedāvās dziļāku ieskatu Liebherr tehnoloģiju un inovāciju pasaulē – gan esošajā, gan plānotajā.

Produkti, partnerība un fokuss uz klientiem, digitalizācija un atbildība – šīs ir tēmas, kuras Liebherr uzsver izstādē Bauma 2025.

14 000 m2 plašajā stendā būs apskatāmas vairāk nekā 70 tehnikas vienības un virkne individuālu risinājumu.

Vidējā āra zonā, stendos 809 - 810 un 8012 - 8013, Liebherr demonstrēs savus jaunākos sasniegumus kalnrūpniecības tehnikas un celtniecības mašīnu ražošanā.

Komponenšu produktu klāstā piedāvātie piedziņas risinājumi un citi jaunumi atradīsies hallē A4, 326. stendā.

Liebherr aprīkojums un ātrās sakabes sistēmas būs apskatāmas hallē B5, 439. stendā.

Liebherr materiālu sajaukšanas un mērīšanas tehnoloģijas tiks prezentētas hallē C1, 425. stendā.

Tikmēr Kongresu centrā, ICM foajē, 308. stendā, Liebherr iepazīstinās ar sevi kā darba devēju, sniedzot aizraujošu ieskatu par to, kā ir strādāt Liebherr uzņēmumu Grupā.

Vairākas pirmizrādes un pasaulē ekskluzīvi produkti: Liebherr premium piedāvājums

Apmeklētājus gaida vesela virkne jaunu produktu – daudzi no tiem ir tādas mašīnas, iekārtas un tehnoloģijas, kuras Liebherr plašākai publikai atklās pirmo reizi. Piemēram, zemes pārvietošanas produktu grupā blakus citiem ražotāja jaunumiem pasaules pirmizrādi piedzīvos Liebherr teleskopiskā iekrāvēja jaunās 6. paaudzes modelis T 38-7s, kas uzstāda jaunu latiņu segmentā līdz 4,2 tonnām. Turklāt, Liebherr iezīmē savu iekļūšanu 8 metru klasē ar jauno teleskopisko iekrāvēju T 48-8s, kas ir stratēģisks papildinājums ražotāja produktu līnijai šajā segmentā. Liebherr stenda apmeklētājus gaidīs arī pasaulē ekskluzīvi riteņu un kāpurķēžu ekskavatori, mobilie un kāpurķēžu celtņi, pāļu izbūves tehnika un materiālu apstrādes iekārtas.

Āra zonā Liebherr betona tehnoloģiju produktu klāstā būs skatāma jaunā būvniecības iekārtu sērija Mobilmix. Lielākā no tām, ar 4 m³ divu vārpstu maisītāju, šajā izstādē Bauma piedzīvos savu pirmizrādi. Šīs iekārtas modulārā konstrukcija sniedz klientiem lielāku brīvību iekārtas konfigurācijā, īsākus piegādes laikus un ātrāku montāžu, kā arī nodrošina augstu rezerves daļu pieejamības pakāpi. Piedziņas tehnoloģijas uzlabojumi samazina enerģijas patēriņu par līdz pat 30 %, kā arī palielina svēršanas precizitāti, ļaujot ietaupīt līdz pat 8 kg cementa uz katru betona kubikmetru.

InnovationLab — iespēja pašiem iepazīties ar nākotnes tehnoloģiskajām koncepcijām

Liebherr Grupas uz nākotni orientēto tehnoloģiju centrālie akcenti būs apskatāmi InnovationLab āra zonā, 810. stendā. Šeit apmeklētājiem būs iespēja pašiem izmēģināt novatoriskas tehnoloģiskās koncepcijas gan uz ekrāna, gan izmantojot interaktīvas instalācijas, kas aptver vairākus produktu segmentus. Piemēram – InnovationLab ietvaros ar tehnikas vienībām, kas būs aprīkotas ar nepieciešamajām kameru sistēmām un sensoriem, Liebherr demonstrēs to, kā notiek objektu identifikācijas sistēmu izstrāde un ieviešana. Tie ir priekšnosacījumi tam, lai vēl vairāk uzlabotas operatoru asistējošās sistēmas, autonoma mašīnu vadība un tehniskās apkopes prognozēšana kļūtu par reālu iespēju. Tikmēr, tehnoloģiju partnera lomā Liebherr piedāvā efektīvus, taču videi draudzīgus produktus un risinājumus digitalizācijas un piedziņas tehnoloģiju jomā, no kuriem daži darbojas jau šodien. 

Lielāka efektivitāte, lielāka drošība, lielāka uzticamība: Liebherr ceļā uz mašīnu autonomiju kā digitalizācijas centrālo elementu 

Pašgājēja tehnika, pusautomātiski pacēlāji un pilnībā digitāli vadāmi produkti – tas viss sagaida Liebherr stenda apmeklētājus. Liebherr uzmanības centrā izstādē Bauma 2025 būs digitalizācija, ko ražotājs uzskata par pastāvīgu un uz nākotni orientētu procesu un plānot attīstīt arī turpmāk. Piemēram – nākotnē mākslīgais intelekts un lietiskais internets (Internet of Things) tiks vairāk integrēti mašīnās un darba procesos. Tāpat, šī gada izstādē Bauma īpaša uzmanība tiks pievērsta viedo mašīnu vadībai, palīgsistēmām un (daļēji) autonomajiem procesiem – tāpēc, ka tie uzlabo komunikāciju starp cilvēku un tehniku, kā arī starp tehnikas vienībām. Tas, savukārt, palīdz samazināt iekārtu enerģijas patēriņu un dīkstāves laiku – tā sniedzot tiešu labumu tehnikas īpašniekiem, kas ir saskaņā ar Liebherr stratēģiju par klientu vajadzībām atbilstošu, optimālu risinājumu izstrādāšanu.

Mūsdienīgas palīgsistēmas un (daļēji) autonomās funkcijas palielina gan tehnikas drošību, gan darba efektivitāti būvlaukumā. Torņa celtņu produktu segmentā izstāde apmeklētājiem sniegs iespēju aplūkot K-sērijas ātri uzstādāmo celtni ar uzlabotu veiktspējas līmeni, modernām vadības ierīcēm un jaunu operētājsistēmu. Četros celtņos ir uzstādītas jaunas, inteliģentas Liebherr operatora asistējošās sistēmas – tādas viedās funkcijas, kā, piemēram, kravas celšana bez šūpošanās, neizmantojot diagonālo vilkšanu, gan palielina drošību objektā strādājošajiem, gan samazina celtņa smalko komponenšu bojājumu risku. No mobilo un kāpurķēžu celtņu produktu klāsta Liebherr demonstrēs 7 mobilos celtņus ar jaunām vadītāja asistējošajām sistēmām – piemēram, aklās zonas informācijas sistēmu (BSIS) un kustības no vietas informācijas sistēmu (MOIS).

Liebherr piedāvās arī tālāku digitālo risinājumu kalnrūpniecības produktu klāstā: IoMine kalnrūpniecības nozarei. Ar šīs modernās tehnoloģijas palīdzību, kas apvieno internetu, datu analīzi un automatizāciju, Liebherr paaugstina raktuvēs notiekošo darbu drošības un produktivitātes līmeni, izmantojot reāllaika uzraudzību samazina iekārtu tehniskās dīkstāves rādītājus, tā pagarinot iekārtas kalpošanas laiku klientiem un attīstot inteliģentu darba vidi arī ieguves nozarē strādājošajiem. Turklāt, digitālie risinājumi būtiski atvieglo gan datu ieguvi par tehnikas darbu, gan šo datu apstrādi. Tas palīdz precīzāk prognozēt un efektīvāk plānot tehnikas darbību un apkopes. 

Jaunumi gaidāmi arī Liebherr ražoto komponenšu produktu klāstā – piemēram, Energy Planner enerģijas plānotājs. Šī ir uz pārlūkprogrammu balstīta programmatūra visu būvlaukuma jaudas un enerģijas prasību plānošanai. Šis novatoriskais rīks aprēķinās katrai būvniecības fāzei paredzēto tehnikas vienību un iekārtu enerģijas prasības un palīdzēs plānot uzlādes fāzes, kuras var pielāgot lietotnē atkarībā no reālā patēriņa.

Autonomi strādājoša frontālā iekrāvēja pasaules pirmizrāde un Eiropas pirmizrāde buldozeram ar attālināto vadību

Āra zonā apmeklētāji varēs vērot Liebherr autonomi strādājoša frontālā iekrāvēja demonstrāciju. Tā pamatā ir ražotāja izstrādātā autonomās braukšanas sistēma Liebherr Autonomous Operations, kas plašākai sabiedrībai tiek prezentēta pirmo reizi. Šis autonomais risinājums, kas atrodas progresīvā izstrādes stadijā, ļauj frontālajam iekrāvējam darboties pilnīgi bez operatora. 

Baumas apmeklētāji varēs uzzināt, kā Liebherr maina darba dienu būvlaukumā ar Liebherr Remote Control System (LiReCon) kāpurķēžu buldozeriem: jauno Liebherr 70-tonnīgo kāpurķēžu buldozeru PR 776 G8 ir iespējams vadīt attālināti, nodrošinot vēl plašāku diapazonu tā pielietojumā un ļaujot tam strādāt arī līdz šim darbībai nepieejamās vietās.

Tehnikas darba kontrolēšana ar Liebherr Connect – vēl efektīvākam darbam

Lai apmierinātu klientu individuālās prasības, Liebherr izstrādā digitālus risinājumus, kas ir pielāgoti atsevišķām tehnikas vienībām. Liebherr Connect ir inteliģents savienojums starp mašīnām un sistēmām – saikne, kas kalpo kā risinājums ne tikai laika un izmaksu ietaupīšanai, bet arī padara iekārtas un sistēmas drošākas un vieglāk lietojamas. Tas ir mūsdienīgs savienojamības risinājums praktiski katram produktu segmentam, jo nodrošina piekļuvi digitālajiem risinājumiem un pakalpojumiem, kā arī vispusīgiem datiem par tehnikas vienībām un darba procesu. Liebherr Connect savieno Liebherr tehniku iekārtas ar dažādiem produktiem un lietojumprogrammām, kuras klientiem ir pieejamas MyLiebherr klientu portālā, mobilajās lietotnēs un mākoņa lietojumprogrammās. Piemēram, Baumā izstādītais mobilais celtnis LTM 1120-4.2 ar LICCON3 vadību jau standartā ir iestatīts darbam ar attālinātas vadības un tehnikas parka uzraudzības sistēmām, un, savienojumā ar Liebherr Connect, nākotnē tas ļaus celtņu operatoriem apskatīt un izvērtēt visus būtiskos datus, izmantojot MyLiebherr klientu portālu.

Diferencēti piedziņas risinājumi: pirmais ar ūdeņradi darbināmais Liebherr frontālais iekrāvējs un vairāki ekskluzīvi modeļi ar zemas izmešu pakāpes piedziņas sistēmām

Liebherr apzinās atbildību par saviem produktiem un to ietekmi uz klimatu, tāpēc ražotājs ir atvērts alternatīvām tehnoloģijām. Grupa savu darbu koncentrē ne tikai uz CO2 izmešu samazināšanas iespējām, bet pievērš uzmanību vēl trīs noteicošajiem faktoriem – alternatīvo piedziņas iespēju tehnoloģiskā attīstība, infrastruktūra un enerģijas avotu izmaksas. Atkarībā no mašīnas veida, konkrētā projekta un attiecīgās darba vides, izvēlētajai piedziņai ir izšķiroša ietekme uz kopējo darba efektivitāti, tāpēc Liebherr veic ievērojamas investīcijas pētniecībā un attīstībā visās piedziņas tehnoloģiju jomās. Piemēram, ar akumulatoru darbināmais un autonomais kalnrūpniecības pašizgāzējs T 264 ir Liebherr un tā Austrālijas klienta un partnera Fortescue ilgstošas sadarbības rezultāts, domājot par ieguves nozares autonomiju un nulles līmeņa izmešu tehnoloģijām. Pēc 2024. gada septembrī notikušās izstādes MINExpo, šī gada Baumā šī revolucionārā tehnoloģija pirmo reizi tiks prezentēta lielākai starptautiskai auditorijai ārpus kalnrūpniecības nozares. Raktuvju pašizgāzējs T 264 ir aprīkots ar Autonomous Haulage Solution (AHS), kuru kopīgi izstrādājuši abi uzņēmumi. AHS ietvaros darbojas enerģijas vadības sistēma, kas koordinē kalnrūpniecības pašizgāzēja stacionāros uzlādes procesus un nodrošina to, ka lādētājs tiek pilnībā izmantots. 

Vēl viens jaunu piedziņas tehnoloģiju piemērs ir kāpurķēžu celtnis LR 1300.2 SX. Liebherr pirmo reizi iepazīstinās ar 300-tonnīgu kāpurķēžu celtņa versiju, kas ir darbināms ar akumulatoru, sniedzot nulles līmeņa izmešu priekšrocības. Celtni darbina 438 kW elektromotors, un, atkarībā no pielietojuma, tā 392 kWh akumulators ar vienu uzlādi spēj nodrošināt līdz pat 13 stundu darbību.

Prezentējot jauno Liduro Power Port (LPO) mobilās enerģijas uzkrāšanas sistēmas versiju (no 100. sērijas) un stacionārās enerģijas uzkrāšanas sistēmas LPO 600 prototipu, Liebherr demonstrē iespējas nodrošināt nulles izmešu līmeņa energoapgādi objektā, apvienojumā ar elektrisko tehniku. Mobilās uzlādes stacijas LPO 600 bruto enerģijas saturs ir 564 kWh, un tā var nodrošināt pietiekami daudz enerģijas lielām mašīnām, vai pat tehnikas parkam, arī apvidū bez attiecīgās infrastruktūras.

Īsts akcents ūdeņraža tehnoloģiju jomā būs pirmais Liebherr lielās klases frontālā iekrāvēja prototips ar ūdeņraža dzinēju, kuru ražotājs demonstrēs āra zonā. Saskaņā ar plašiem pētījumiem, ūdeņradis ir ļoti piemērota alternatīva tādu lielgabarīta tehnikas vienību darbināšanai, kuras ir grūti darbināt ar elektrību. Tāpat, kopā ar partneriem, ražotājs izstrādā inovatīvus risinājumus mobilai degvielas uzpildei un uzticamai zaļā ūdeņraža piegādei.

Alternatīvo piedziņas tehnoloģiju klāsts, kuras Liebherr pēta, ir ļoti plašs, ietverot ne tikai ar akumulatoru un elektrotīklu darbināmus elektriskos risinājumus, bet arī alternatīvās degvielas, kā piemēram, HVO, kā arī uz ūdeņraža vai amonjaka bāzes balstītas piedziņas tehnoloģijas, dažas no kurām būs apskatāmas arī Baumā.


Dalīties ar rakstu

Žurnālists

Elīna Treimane

Saistītie raksti