Lielāko tirgus segmentu no visām industriālo iekrāvēju klasēm veido trīs un četru riteņu elektriskie iekrāvēji ar slodzes diapazonu līdz 2 tonnām. Šī daudzpusīgā tehnika ir neaizstājama tādos objektos, kā dažāda mēroga noliktavās, uzglabāšanas un loģistikas centros, pārtikas veikalos un būvmateriālu tirdzniecības centros. Tāpat, šie iekrāvēji ir labi piemēroti izmantošanai arī metālapstrādes cehos, ķīmisko vielu un papīra ražotnēs, kā arī kokapstrādes uzņēmumos. Šāda tehnika ir izmantojama plašā slodzes diapazonā, sākot no tikai dažiem, vieglas slodzes darbiem dienā, līdz intensīvam darbam vairāku maiņu garumā ar kravu, kas pastāvīgi ir pie maksimālās slodzes robežas. Citos gadījumos iekrāvējiem jādarbojas ierobežotās telpās, vai jācīnās ar sarežģītiem vides apstākļiem, piemēram, ekstremālām temperatūrām, putekļiem un netīrumiem.
Jauns iekrāvēju klāsts – modeļi, kas radīti specifiskam pielietojumam, uzlabotai veiktspējai un produktivitātei
Lai apmierinātu dažādas klientu prasības, jaunie Linde elektriskie pretsvara iekrāvēji ir pieejami vēl nebijušā modeļu daudzveidībā ar kravnesību no 1 līdz 2 tonnām, trīs vai četriem riteņiem un iespēju izvēlēties starp integrētiem litija jonu un skābes akumulatoriem. Visus iekrāvējus var pielāgot tā, lai tie nodrošinātu ideālu veiktspēju plānotajam pielietojumam – ja nepieciešams, tie būs pieejami ar visaugstāko iespējamo jaudu, aprīkoti ar ergonomisku operatora darba vietu.
Attēlā: Jauno Linde MH elektrisko iekrāvēju kabīnēm ir lieli logi, kas nodrošina operatoram lielisku redzamību visos virzienos – arī uz aizmuguri.
“Linde MH atkal nosaka etalonu svarīgajai industriālo iekrāvēju nozarei. Pateicoties jaunajām tehnoloģijām un optimizētam dizainam, mēs varam piedāvāt mūsu klientiem tehniku, kas atbilst viņu prasībām pēc augstas veiktspējas, energoefektīviem, ērtiem un drošiem iekrāvējiem vēl labāk, nekā iepriekš,” jauno produktu atklāšanas pasākumā sacīja Torstens Rošelmejers (Torsten Rochelmeyer), Linde Material Handling Produktu Stratēģijas un Risinājumu nodaļas vecākais direktors.
Divas atšķirīgas versijas: Linde Xi un Linde E
Jaunākajiem 12 modeļiem, kas pieejami Linde Xi klāstā, ir integrēts litija jonu akumulators un kravnesība no 1 līdz 2 tonnām, kas piedāvā izcilu veiktspēju un plašu pielietojuma diapazonu. Papildu 14 varianti uzlabo esošos standarta elektriskos iekrāvējus, Linde E14 un E20, ar kravnesību no 1,4 līdz 2 tonnām un skābes akumulatoru. Operatoriem ir iespēja pārslēgties starp svina-skābes vai litija jonu akumulatoriem, saskaņā ar t.s. plug-and-play principu, vai turpināt izmantot esošos akumulatorus. Turklāt E-modeļi ir izstrādāti tā, lai pielāgotos arī degvielas šūnu tehnoloģijai.
Attēlā: Linde MH elektrisko iekrāvēju jaunajā sērijā ietilpst pavisam 26 jauni E un Xi modeļi, trīs un četru riteņu konfigurācijā, 1 līdz 2 tonnu slodzes diapazonā.
Lielisks sniegums
Linde modeļi no Xi10 līdz Xi20 ir piedzīvojuši ievērojamu efektivitātes pieaugumu izmantošanai ikdienas darbos, galvenokārt, pateicoties 90 V litija jonu akumulatora un sinhronās pretestības motora kombinācijai. Iekrāvējs var sasniegt 20 km/h minimālā laikā un piedāvā pacelšanas un nolaišanas ātrumu, kas ir līdz pat 20 procentiem lielāks, nekā, vidēji, citu ražotāju iekrāvējiem. Atbilstoša siltuma vadīšanas sistēma nodrošina, ka visa motora jauda ir pastāvīgi pieejama pat lielas slodzes un nepārtrauktas darbības laikā. "Veiktspējas ziņā jaunie iekrāvēji ir ievērojams uzlabojums – gan, salīdzinājumā ar iepriekšējiem Linde modeļiem, gan arī, paaugstinot latiņu salīdzinājumā ar konkurentiem," norāda Torstens Rošelmejers. Lai sasniegtu augstāku veiktspējas līmeni, Linde E14 līdz E20 modeļos ražotājs paļaujas uz jau pārbaudīto 48 V litija jonu akumulatoru tehnoloģiju un asinhroniem motoriem, kuriem nav nepieciešama apkope.
Attēlā: Radīti daudzpusīgai izmantošanai dažādās nozarēs – jaunie Linde MH elektriskie iekrāvēji ar kravnesību no 1 līdz 2 tonnām ir pirmie, kas ietver modeļus ar integrētu litija jonu akumulatoru.
Lietotājam draudzīga tehnika – pievilcīga darba vieta operatoriem
Raksturojot pieaugošo personāla trūkumu loģistikas un noliktavu sektorā, Rošelmejers norāda, ka šajā jomā strādājošajiem uzņēmumiem kļūst arvien grūtāk aizpildīt operatoru vakances. “Tādēļ jaunie Linde elektriskie iekrāvēji ir reāla priekšrocība personāla nodaļu vadītājiem viņu centienos pieņemt darbā un noturēt darbiniekus. Plašā operatora darba vieta attaisno uz to liktās cerības: Linde inženieri ir izstrādājuši šos iekrāvējus, ņemot vērā operatoru darba specifiku un profesionālās vajadzības, tā radot produktu, kas nodrošinās operatoram optimālu darba vidi.”
Jo īpaši tas ir novērojams Linde iekrāvēju Xi10 – Xi20 modeļos. Integrētais litija jonu akumulators ir devis inženieriem iespēju būt elastīgākiem attiecībā uz dizainu, kā rezultātā iekāpšanas pakāpiens ir ievērojami lielāks un zemāks, un telpa kājām kabīnē ir par aptuveni 30 procentiem lielāka, nekā tradicionāli raksturīgs šai iekrāvēju klasei, tā nodrošinot operatoram papildu vietu kustībām. Turklāt, visas Linde elektrisko iekrāvēju versijas piedāvā papildu kabīnes augstumu.
Attēlā: Linde MH jauno elektrisko iekrāvēju plašā kabīne nodrošina pietiekami daudz vietas, lai arī augumā raženi operatori tajā justos ērti.
Torstens Rošelmejers šos uzlabojumus dēvē par īstu kosmosa brīnumu, norādot, ka pat ievērojama auguma operatori var justies komfortabli un viņiem būs ērti vadīt šos Linde iekrāvējus. Arī šo iekrāvēju jaunā klimata kontroles sistēma ir unikāls rādītājs šajā nozarē. Regulējamās ventilācijas atveres ap vadītāja darba vietu, un par 60 procentiem uzlabotā apsildes veiktspēja, salīdzinājumā ar iepriekšējiem modeļiem, nodrošina iekrāvēja salonā komfortablu klimatu pat aukstas āra temperatūras apstākļos. Lai kompensētu augstās temperatūras, iekrāvējus var aprīkot ar papildu gaisa kondicionēšanas sistēmu, kuras integrācija aizsargā virs operatora galvas ir precedents šajā nozarē. Vēl viens nozīmīgs komforta veicinātājs ir iekrāvēja asīs un pacelšanas mastā integrētā amortizācijas un atvienošanas tehnoloģija. Šīs funkcijas efektīvi samazina triecienus un vibrācijas, kuras izjūt kabīnē sēdošais, tādējādi iekrāvēja operatoram ir fiziski vieglāk, tiek novērsts priekšlaicīgs nogurums darba laikā un saglabāta operatora veselība. Gan standarta 3,5 collu displejs, gan pēc izvēles pieejamais 7 collu displejs atbilst pašreizējiem salona standartiem automobiļu nozarē, nodrošinot operatoram plašu informācijas klāstu. Pēc izvēles pieejamā papildaprīkojuma klāstā ir iekļauta vēl viena, nozarē unikāla, vadības opcija – Linde Steer Control, kur klasiskās stūres vietā iekrāvējam var uzstādīt mini-stūri vai kursorsviru. Šādas izvēles gadījumā, operators var atbalstīt kreiso roku uz roku balsta un vadīt iekrāvēju ar minimālām kustībām, izmantojot tikai pirkstus, un šāda iespēja ir vēl papildu atvieglojums darbā.
Attēlā: Jauno Linde elektrisko iekrāvēju kabīnēs operatori var sagaidīt vēl lielāku komfortu, optimizētu redzamību visos virzienos un operatora atbalsta sistēmas, kas ievērojami atvieglo darbu.
Uzmanības centrā – darba drošība
Darba drošība ir vēl viena Linde prioritāte. Arvien lielāks skaits iekrāvēja funkciju, kas ir pieejamas vai nu kā standarta aprīkojums, vai pēc izvēles, nodrošina augstu operatora un viņa darba vides aizsardzības līmeni. Linde Load Assist sistēma, kas automātiski pielāgo iekrāvēja pacelšanas un noliekšanas funkcijas atbilstoši kravas svaram un pacelšanas augstumam, tā novēršot apgāšanās iespēju, jaunajos iekrāvējos ir iekļauta standarta aprīkojumā. Ja iekrāvējs ir aprīkots ar kabīni, tad drošības jostu izmantošanas elektronisko uzraudzību var savietot ar kabīnes durvju uzraudzības sistēmu. Ar programmatūras palīdzību servisa mehāniķis var noteikt, vai operatoram drošības josta ir jāpiesprādzē arī tad, ja iekrāvēja kabīnes durvis ir aizvērtas, jeb – drošībai pietiek tikai ar durvju aizvēršanu, vai tikai ar drošības jostas piesprādzēšanu. Vajadzības gadījumā var izmantot Linde Reverse Assist Radar, jaunāko drošības palīgierīci, kas pieejama Linde iekrāvējos. Tā ir paredzēta, lai noteiktu gan kustīgus, gan statiskus objektus iekrāvēja aizmugurē, un potenciālu briesmu gadījumā sistēma ātri iedarbinās bremzes, lai droši apturētu iekrāvēja kustību. Visbeidzot, uz mākslīgo intelektu balstītās drošības palīdzības sistēmas Linde Reverse Assist Camera un Front Assist Camera palīdz nodrošināt kravas pārvietošanu bez negadījumiem. Iekrāvēja displejā integrētās kameru sistēmas spēj atšķirt cilvēkus un objektus un var aktīvi iejaukties, samazinot iekrāvēja pārvietošanās ātrumu potenciālas sadursmes gadījumā.
Attēlā: Jauno iekrāvēju modeļu prezentācija pasākumā Linde MH Launch Event 2024
Bezvadu tehnoloģijas kā svarīgs faktors efektivitātes pieaugumam
Arī digitalizācija un nepārtraukta darba procesu un rezultātu apkopošana vienotā tīklā ir faktori, kas veicina augstāku produktivitāti. Bezvadu datu pārraide starp iekrāvēja vadību un lietojumprogrammām uz aizsargāta datu servera nodrošina gan informāciju par paredzamajām apkopēm, gan iekrāvēja programmatūras atjauninājumus bezvadu režīmā. Turpmāk, integrējot Linde iekrāvējus digitālās noliktavas pārvaldības procesu ķēdēs un iekrāvēju vadības sistēmās, ir sagaidāms vēl lielāks efektivitātes pieaugums.
Par Linde Material Handling GmbH
Linde Material Handling GmbH, KION grupas uzņēmums, ir industriālo un noliktavas iekrāvēju ražotājs globālā mērogā, kā arī loģistikas risinājumu un pakalpojumu sniedzējs. Ar tirdzniecības un servisa tīklu, kas aptver vairāk nekā 100 valstis, uzņēmums ir pārstāvēts lielākajos reģionos visā pasaulē.