SIA Swecon kļuvis par Ammann ceļu būves tehnikas un saistīto pakalpojumu pārstāvi Latvijā

Kopš maija vidus SIA Swecon ir Ammann ceļu būves tehnikas pārstāvis un kopš 1. jūnija Ammann Group ir pabeigusi arī jau pazīstamās ABG asfaltēšanas produktu līnijas iegādi no Volvo Construction Equipment. Ar šī darījuma noslēgšanu Swecon kļūst par oficiālo Ammann veltņu un ABG asfalta ieklāšanas tehnikas un saistīto pakalpojumu pārstāvi Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, kā arī daļā Vācijas.

“Esam gandarīti, ka mūsu ilggadējā pieredze, sniegums tirgū ir novērtēts un pasaulē vadošais ceļu būves tehnikas uzņēmums Ammann ir izvēlējies Swecon par savu pārstāvi Latvijā, līdz ar to mēs spēsim nodrošināt nepārtrauktu atbalstu mūsu klientiem. Ar plašo Ammann produktu portfeli varēsim turpināt augt un nostiprināt savas pozīcijas ceļu būves tehnikas biznesā.  Mūsu klientiem līdz šim ierastā un pārbaudītā sadarbība ar asfalta ieklājējiem saistītos servisa, iegādes jautājumos paliek nemainīga,” Arnis Skudris, SIA Swecon uzņēmuma vadītājs.  

"ABG ir spēcīgs zīmols, kuru mēs ar lepnumu sveicam Ammann," sacīja Hans Kristians Šneiders (Hans-Christian Schneider), Ammann izpilddirektors. "Mēs turpināsim balstīties uz ABG izcilo produktu līniju un reputāciju, nodrošinot visaptverošus ceļu būves risinājumus nozarei." 

Darījums ietver Volvo Construction Equipment asfaltēšanas uzņēmumu nodošanu Liņji (Ķīnā) un Bangalorā (Indijā), kā arī Volvo CE ABG ražotni Hamelnā (Vācijā). ABG asfalta ieklājēji un ieklāšanas šabloni arī turpmāk tiks ražoti Hamelnā. 


Gan SIA Swecon, gan Ammann izmantos savas nozares zināšanas un attiecības ar klientiem, lai nodrošinātu asfalta ieklāšanas tehnikas attīstību, un ABG Hamelnā (Vācijā) kļūs par izcilības centru asfaltēšanas nozarē. 

Par ABG 

Sākotnēji dibināts kā celtniecības tehnikas remontdarbnīca 1945. gadā, ABG Hamelnā ir kļuvis par vienu no atzītākajiem asfaltēšanas tehnikas zīmoliem visā pasaulē. Demonstrējot savu allaž aktīvo kopsoli ar inovācijām un tiekšanos sasniegt arvien jaunas, ABG nesen iepazīstināja ar jaunu elektrisko asfalta ieklājēju izstādē INTERMAT 2024 Parīzē. 

Ammann saglabās cienījamo ABG vārdu. "ABG Titan zīmols ir sinonīms nozares kvalitātei un lieliski saskan ar Ammann vēsturi ceļu būves nozarē," sacīja Bernds Holzs (Bernd Holz), Ammann izpildviceprezidents. ABG asfalta ieklājēju klāsts 

Piedāvātais asfaltēšanas tehnikas klāsts ir plašs. Kompaktais Ammann ABG 2820 kāpurķēžu asfalta ieklājējs sniedz pārliecinošu veikumu šaurās ielās un ceļu remontā. Tā bāzes ieklāšanas platums ir 1,5 metri, un tajā ir iekļautas progresīvas tehnoloģiskās funkcijas – tādas pašas, kā lielākiem modeļiem. 

Ammann flagmanis ceļu būves nozarē – ABG 8820 kāpurķēžu asfalta ieklājējs ar 13 metru ieklāšanas platumu, lielu bunkuru un jaudīgu dzinēju ir ideāli piemērots izaicinošiem objektiem, piemēram, lidostām un automaģistrālēm. 

Populārais Ammann ABG 6820 kāpurķēžu asfalta ieklājējs piedāvā efektivitāti ar bāzes platumu 2,5 metri vai 3,0 metri un ieklāšanas ražīgumu 700 tonnas stundā. Tam ir uzlabota elektroniskās vadības sistēma (Electronic Paver Management – EPM3) un veiktspējas vadības ierīces. 

Visi Ammann ABG asfalta ieklājēji klientu atzinību izpelnījušies saistībā ar progresīvām tehnoloģijām, ērtu ekspluatāciju, uzticamību un kvalitāti. Tie ir izstrādāti, lai samazinātu degvielas patēriņu, samazinātu emisijas un darbotos klusi. Ir pieejami gan kāpurķēžu, gan riteņu asfalta ieklājēji. 


ABG ieklāšanas šabloni

ABG ieklāšanas šabloni ir celmlauži ceļu būves nozarē, un tādi tie ir bijuši uzņēmuma gandrīz 80 gadu vēsturē. ABG nodrošināja pirmo hidrauliski paplašināmo, augstākās sablīvēšanas pakāpes ieklāšanas šablonu pasaules tirgū. Jaunākie sasniegumi ietver e+ ieklāšanas šablona siltuma sistēmu, kas var ietaupīt 30 minūtes iesildīšanās laika katrā maiņā, vienlaikus samazinot arī CO2 emisijas. Šodienas ieklāšanas šabloni var būt aprīkoti ar viena vai divu tamperu sistēmu, papildus gala ierobežojošo sienu hidrauliski regulējamu augstumu, uzlabotu ieklāšanas šablonu paplašinājumu ātro savienojumu sistēmu, īpašu ieklāšanas profilu piejamību. Dubultā tamperu tehnoloģija nodrošina par 5% - 7% augstāku sablīvēšanās pakāpi un var sasniegt līdz pat 98% Māršala blīvumu. 

Ammann ABG ieklāšanas šablonu pamata platums sākas no 1,5 metriem, lielākai asfaltēšanas tehnikai sasniedzot 13 m platumu. Ir pieejami gan fiksētie, gan hidrauliski paplašināmi ieklāšanas šabloni. Gan fiksētie, gan hidrauliski paplašināmie ieklāšanas šabloni ir pieejami ar elektrisko apsildi un asfalta ieklāšanas platumu no 2,5 metriem līdz 13 metriem. Tie ir piemēroti dažādiem materiāliem, ieskaitot asfaltu, valčbetonu, šķembas, dzelzceļa uzbērumus. 

Hidrauliski paplašināmi ieklāšanas šabloni var asfaltēt platumā līdz 10 metriem, un tiem ir virkne sablīvēšanas sistēmu. Tie ir pielāgojami dažādiem projektu veidiem, sākot no aukstiem maisījumiem līdz karstiem maisījumiem un īpašiem profiliem. Elektriski apsildāmie hidrauliski paplašināmie ieklāšanas šabloni ir viegli paplašināmi līdz vairāk nekā divkāršam pamata platumam. 

Ammann produktu priekšrocības:

ABG asfalta ieklājējus raksturo inovatīva vadības sistēma, ražīgums, vienkārša remontdarbu un apkopju veikšana, efektivitāte. Tas veicina produktivitāti un rentabilitāti. Papildu ieklāšanas šablonu daudzveidība un pārliecinošais sniegums ir ļoti saistošs ceļu būves nozares profesionāļiem. Aprīkojums un darba funkcijas atšķiras katram asfalta ieklājēja modelim. 

Samazināts ogļskābās gāzes izmešu daudzums. Nesen ieviestais elektriskais asfalta ieklājējs samazina CO2 emisijas darba vietā par aptuveni 70%. Attiecībā uz tradicionāli darbināmajiem asfalta ieklājējiem arī e+ ieklāšanas šablona siltuma sistēma samazina CO2 izmešus, kas raksturo Ammann mērķi – ar katru dienu padarīt ceļu būvi zaļāku.

Ieklāšanas šablonu uzsildīšana. e+ ieklāšanas šablona apsildes sistēmai nav nepieciešams ieslēgts dzinējs, lai ražotu elektroenerģiju. Tā vietā ieklājēju var uzlādēt tieši no elektrotīkla vai no ģeneratora, kas atvests uz darba vietu. Šie risinājumi dod iespēju uzsākt darbu 30 minūtes ātrāk.

Kluss darbībā. Ammann ABG asfalta ieklājēji strādā ar mazāku skaļumu – tikai 105 decibeliem. Operatoru vidū esot pozitīvs teiciens, ka asfalta ieklājēji strādā klusi, pateicoties ieklāšanas šablonu dizainam. 

Riteņu asfalta ieklājēji. Piedziņas sistēma izmanto braukšanas stabilizētājus, kas palielina riteņu kontakta virsmu un tādejādi palielina saķeri ar ceļu. Īpaši noderīgas šīs funkcijas ir strādājot kalnainos apvidos.  

Automātiska kāpurķēdes spriegošana. Automātiskais kāpurķēžu spriegotājs nodrošina vienmērīgu kāpurķēdes gaitas iekārtas spriegojumu.

Svara ierobežojumi. Pārvadāšanas gadījumā integrētā hidraulika ļauj nedaudz pacelt priekšējo asi, tādējādi pārdalot svaru uz aizmugurējo asi. Tas var ļaut 12 tonnu mašīnai iekļauties 11,5 tonnu svara ierobežojumu kategorijā un izvairīties no transporta ierobežojumiem dažās valstīs.


Dalīties ar rakstu

Žurnālists

Žurnāls Industrija

Saistītie raksti